Mire jó a nyelvvizsga- előkészítő?
Sokan biztosnak érzik már nyelvtudásukat, ezért mindenféle felkészítés nélkül nekivágnak a nyelvvizsgának. Ennek két kimenetele lehet. Sikerül vagy nem. Bizony, akkor is elhasalhat az ember, ha biztos, jó tudás áll mögötte. Ha pedig átmegy az illető, nem olyan átlaggal, ami mutatná, hogy valójában mire képes az adott nyelven. Igenis fontos, hogy tudjátok milyenek a FELADATTÍPUSOK és mire kell figyelni a vizsgán.
Vannak idegeskedős emberek és vannak, akik remekül el tudják adni magukat, kiváló beszélőkével áldotta meg őket a jó Isten. Láttam ilyen utóbbi, magabiztos, nyugodt tanulókat szó szerint majdnem leájulni a székről anélkül, hogy a fél óra alatt egy épkézláb mondatot ki tudtak volna nyögni. Láttam olyanokat is, akik ugyan tökéletesen beszélik a nyelvet, de nem értették, mit kellene csinálniuk és csúfosan, éppenhogy csak átcsusszantak. Mondhatnánk, hogy kit érdekel, hány százalékot értünk el, de van olyan, aki ezt megnézi, hiszen az oklevélre rákerül és nem kellene annyira kiszámolni, mert egy rossz számítás, s kész a baj.
Persze a felkészítő sem garancia. Még C1-es vizsgán is láttam olyat, aki még az előkészítő tanfolyamot is elvégezte, nyelvileg magas szinten volt, s azért bukott meg, mert az olvasásnál megállt az első oldalon, valami oknál fogva nem csinálta tovább a feladatokat, lejárt az ideje, s amikor rájött a baklövésre, annyira leblokkolt, hogy az írásra és a hallás utáni értésre sem tudott már figyelni.
Tehát a nyelvvizsga- előkészítő hasznos dolog. Viszont tudom, hogy a diákoknak a gimnázium utolsó évében, illetve az egyetemistáknak kisebb dolguk is nagyobb, mint hogy plussz feladatokkal foglalkozzanak vagy heti 5x tanfolyamra járjanak. Mivel szeretnénk mindenki nyelvtanulását megkönnyíteni és zökkenőmentessé tenni, szeptember 15-én induló a Zertifikat Goethe B1-es vizsgára felkészítő tanfolyamunk két részre oszlik. Heti rendszerességgel kapnak a résztvevők elméleti és gyakorlati anyagot, a feladatokat határidőre leadják és kijavítva visszakapják. Ehhez kapcsolódik egy kéthetente egyszer másfél órás szóbeli felkészítő, ahol max. 5 fő van egy csoportban, tehát remekül lehet készülni a szóbeli rész megpróbáltatásaira. Amennyiben megtetszett a tanfolyam leírása, bátran érdeklődjetek további információkról a judit.tunderkert@gmail.com email-címen.